Автор Тема: Готовы ли вы к войне?  (Прочитано 1211 раз)

Оффлайн ANDREY

• Ветеран
Готовы ли вы к войне?
« Прикреплённый пост : 23/02/2009, 12:46:24 »
На війну між Україною та Росією чекають давно, а зараз навіть у голос почали говорити, та чи можлива така війна? У будь-який війні, чи то справжній, чи то «холодній» для кожного її учасника є дві сторони війни, це затрати на неї та прибуток, який можна отримати. Навіть крестові походи організовувались з таких міркувань, щоправда прибуток не вимірявся грошима, але певну користь мали на меті. Відразу можна сказати з впевненістю, що самій Україні війна не буде вигідною, може лише декому із політиків, та й це ще під великим сумнівом.

А скільки ж коштуватиме війна? Росія має набагато сильнішу армію, стратегічну зброю, більшу територію та великі ресурси, а також власні війська на території України, отже, з цієї точки зору на витрати, Росія в непоганому положенні. Майже повна підтримка населенням Росії влади дозволить останній проводити військові дії на власний розсуд не надто переймаючись думкою народу, але і думка ця, згідно опитувань, не заперечує силове втручання в Україну. Міжнародний осуд Москву ніколи не лякав, цензура, нищення опозиції та просто незгодних з владою – усього цього російська влада не соромиться, а війна з Грузією наочно продемонструвала те, про що вже всі давно здогадувались.

Отже, запуск військового конфлікту з Україною Росії обійдеться недорого з усіх позицій, а вже далі все буде залежати від того, скільки Росія захоче отримати від України. Якщо це буде лише Крим, то виникне тільки проблема кримських татар, яку можна вирішити «малою кров’ю», тобто руками кримчан, які в своїй більшості росіяни за національністю, а сусідів по півострову не люблять. Дійсно, відтинання кримського півострову від України потребуватиме набагато більше зусиль та ресурсів ймовірного агресора, ніж Південної Осетії від Грузії. Але це можливо зробити без затяжної війни, вже за кілька діб можна визнавати «незалежність» Криму та навіть пускати туди наглядачів з Європи.

Проте якщо Росія забажає отримати контроль ще над якоюсь територією, крім Криму, це буде надто важко зробити. Підкорити навіть східні області України просто так не вдасться. Тут не досить буде ввести війська, потрібно ще зламати опір місцевого населення, який отримуватиме підкріплення з заходу України. Аби заволодіти всією Україною знадобляться роки та й втручання НАТО вже стане дуже реальним. Взагалі-то НАТО не стане воювати з Росією, якщо не матиме чітких планів щодо повної перемоги. А от поділити Україну навпіл разом із Росією здатне, це буде мало схоже на поділ Польщі перед Другою Світовою, але незалежність Україна втратить точно.

Витрати України на війну будуть катастрофічними для держави. І без значних військових втрат обороноздатність зазнає сильного удару, Чорне море та Крим точно опиняться в руках у Росії. Непопулярна влада не зможе розраховувати на підтримку громадян, скоріше вона буде вимушена відразу ж піти, тоді існуватиме великий ризик безвладдя на тривалий термін. Геополітична «вартість» України буде опущена до рівня Сербії, про вступ до міжнародних організацій можна буде забути надовго, а до НАТО візьмуть хіба що у складі Польщі. Про відновлення статус-кво мова не йтиме ніколи, а загроза нових територіальних втрат залишиться.

Тепер перейдемо до тих прибутків, які можливо отримати від війни між двома ще донедавна братерськими державами. Крім нової території та кримських пляжів, Росія зміцнить авторитет як своєї влади, так і армії. Її сусіди отримають такий переляк, що стануть погоджуватись з усіма без винятку пропозиціями Москви, і дальні сусіди вважатимуть за краще не сперечатися. Повний контроль над Чорним морем, зміцнення впливу на Україну, перевірка військ на здатність до ведення масштабних військових операцій – можна просто перераховувати «прибутки». Але з іншого боку, російський бізнес вже давно скуповує узбережжя Криму, звичайні навчання армії обійдуться дешевше, панування у Чорному морі до 2017 гарантоване, і можна ще варіанти шукати, хоча б і за рахунок тієї ж Грузії. Та й цілком реально провести щось на кшталт референдуму у Кримський автономії на тему залишення російських військ у Севастополі після 2017 року. Сусіди Росії і зараз усвідомлюють її могутність, та й і без особливого тиску продаються за кредити, а от міжнародна спільнота, після таких агресивних дій, почне вживати заходів щодо недопущення подальшого зміцнення Росії. Промисловість та природні ресурси України навряд чи сильно зацікавлять будь-якого агресора, а тим більше Росію, яка і без зброї може їх отримати, якщо це буде потрібно.

Вигоди від війни можуть отримати деякі українські політичні сили, які захочуть узурпувати владу у слушний момент, та все одно це буде складно зробити. До того ж є ризик, що Росія зможе поставити керувати Україною свого ставленика.

То ж якщо війна Україні не вигідна, а вигоди для Росії дуже сумнівні, то чи буде вона? Які зараз є передумови до початку військового втручання? Дипломатичні скандали, які так часто виникають між Росією та Україною, самі по собі абсолютно нічого не значать, вони можуть стати зачіпкою, але не причиною. Вивід чорноморського флоту з Криму до 2017 року можна було б вважати приводом, та Росія вже знайшла заміну Севастополю поділивши Грузію. Питання утискання росіян в Україні через мовну проблему чи щось подібне хвилює хіба що самих українських росіян, але аж ніяк не російську владу. Різні економічні війни між двома країнами закінчуються скоріше на користь Росії, отже і тут нема причин до розв’язання війни.

Єдиною реальною передумовою до початку війни лишається просте, дещо дике, але логічне бажання Російської Федерації відтворити могутню державу в межах наближених до колишньої СРСР. Імперські замашки Москва не полишала ніколи, ні Революція 17-го року, ні обидві світові війни не могли заставити російських керманичів відмовлятися від ідеї створення справжнього Третього Риму. Розвал СРСР дещо деморалізував росіян, та знадобилося зовсім трохи часу і непомітної роботи «вдохновителів», щоб старі ідеї знову запанували у країні.

Автор не розглядає фантастичні сценарії перемоги України у війні з Росією та швидке захоплення України Росією. Перше можливе хіба що у випадку падіння конкретно на Москву комети, а друге не дозволять зробити щонайменше Галичина, власне Карпати, а ще Закарпаття. Так само можна забути про втручання НАТО на початку конфлікту чи на військову допомогу від Америки. НАТО довго розраховуватиме ризики, Америка ж надто далеко, а Україна не має нафти, за яку можна поборотися.

То чи бути війні між Україною та Росією? Історія нашого Світу знає багато причин до війни, які не були використані сторонами, так само знає і зовсім дивні та незрозумілі приводи до початку військових кампаній. Просто будемо сподіватися, що українська держава зможе повернути прихильність Кримського півострову, осучаснити армію та хоча б розпочати реальний вступ до НАТО ще того моменту, як Росія «передумає» виводити свої війська з Криму.

Михалыч

• Гость
Re: Готовы ли вы к войне?
« Ответ #1 : 23/02/2009, 21:51:37 »
Цитата:
Готовы ли вы к войне?
Нет! И не собираюсь воевать с Россией. Это мания "свидомых" нациков. Простым людям это ни к чему.

sharikgav

• Гость
« Ответ #2 : 23/02/2009, 22:06:56 »
А я ни за кого воевать не буду-я буду дезертиром! Не достойна наша страна что бы за нее жизнь отдавать!

Оффлайн dimian

• Ветеран
« Ответ #3 : 23/02/2009, 22:19:41 »
и я воевать не буду, мне еще жить хочется  :'(, за прихоти наших политиков я жизнь отдавать не собираюсь
Делать то, что доставляет удовольствие — значит быть свободным

Оффлайн bhima

• Почетный
  • Ветеран
  • *
  • Я старый солдат и не знаю слов любви.
« Ответ #4 : 23/02/2009, 22:40:44 »
Сачем фаефать анише такие как и мы!?

sharikgav

• Гость
« Ответ #5 : 23/02/2009, 23:58:03 »
Ужасть!!! Такэ страхіття читаты на ніч глядя!!! :):):)

О какой ..ночи.. разговор!!! Праздник в ..разгаре..!!!

diamant_art

• Гость
« Ответ #6 : 24/02/2009, 00:12:56 »
"Летят самалёты и танки летять - Комбат-Ё-камбат Ё-камбааат..."

Ну.. Определённая доля правды во всём этом конечно же есть. Дело в том, что в соседней России сейчас действительно всплеск имперских настроений, особенно после победоносного "принуждения к миру"... Но самое страшное, что подогревается национальная гордость россиян ихними же, российскими ультра-правыми силами, ведущими нынче весьма активную пропаганду по всей России... Всевозможные баркашовцы, РНЕ, ДПНИ, Русское Сопротивление - активно забивают россиянам мозги о величии Русского народа, "чистоте славянской расы" и о том что нет такой нации как хахлы и нет такой страны как Украина - это всё малороссы - часть Великой Русской Империи, понимаешь.. И уже братья-россияне не замечают за разговорами о славянском единстве и за символами древнеславянских сварогов и коловратов откровенных свастик.. А кто начинает обращать внимание на свастику - тому доходчиво объясняют - это же дескать древнеславянский ведический символ Солнца, да ты не Русский если это отрицаешь!!!
Так то оно так, да только трошечки не так! В соседней России расправляет крылышки фашизм, и пока мало кто это замечает.. А те кто замечают и громко об этом говорят - те уходят вслед за Политковской например...
Так что, массы, думайте! И учитесь различать Патриотизм от нового "русского патриотизма"...
Сейчас ситуация очень напоминает два периода прошедшего века - канун Первой Мировой и канун Второй Мировой...
Вот такая вот страшилка от меня в ответ будет :)

"Заходыть до хаты бабай волохатый,
Рученькы хрум-хрум-хрум,
Ноженькы хрум-хрум-хрум,
Вылізлы очі - спокійної ночі!!!" :):):)

diamant_art

• Гость
« Ответ #7 : 24/02/2009, 00:14:36 »
Ужасть!!! Такэ страхіття читаты на ніч глядя!!! :):):)

О какой ..ночи.. разговор!!! Праздник в ..разгаре..!!!

"Я не пьющий!!!"
© А.С.Шпак - "Иван Васильевич меняет профессию"
:):):)

sharikgav

• Гость
« Ответ #8 : 24/02/2009, 00:21:45 »
"Летят самалёты и танки летять - Комбат-Ё-камбат Ё-камбааат..."

Ну.. Определённая доля правды во всём этом конечно же есть. Дело в том, что в соседней России сейчас действительно всплеск имперских настроений, особенно после победоносного "принуждения к миру"... Но самое страшное, что подогревается национальная гордость россиян ихними же, российскими ультра-правыми силами, ведущими нынче весьма активную пропаганду по всей России... Всевозможные баркашовцы, РНЕ, ДПНИ, Русское Сопротивление - активно забивают россиянам мозги о величии Русского народа, "чистоте славянской расы" и о том что нет такой нации как хахлы и нет такой страны как Украина - это всё малороссы - часть Великой Русской Империи, понимаешь.. И уже братья-россияне не замечают за разговорами о славянском единстве и за символами древнеславянских сварогов и коловратов откровенных свастик.. А кто начинает обращать внимание на свастику - тому доходчиво объясняют - это же дескать древнеславянский ведический символ Солнца, да ты не Русский если это отрицаешь!!!
Так то оно так, да только трошечки не так! В соседней России расправляет крылышки фашизм, и пока мало кто это замечает.. А те кто замечают и громко об этом говорят - те уходят вслед за Политковской например...
Так что, массы, думайте! И учитесь различать Патриотизм от нового "русского патриотизма"...
Сейчас ситуация очень напоминает два периода прошедшего века - канун Первой Мировой и канун Второй Мировой...
Вот такая вот страшилка от меня в ответ будет :)

"Заходыть до хаты бабай волохатый,
Рученькы хрум-хрум-хрум,
Ноженькы хрум-хрум-хрум,
Вылізлы очі - спокійної ночі!!!" :):):)

..Москали кляти.. охерели или обкурились!!! Ой! Ща мне ..расскажут.. о братском рУсском народе!!!

Михалыч

• Гость
« Ответ #9 : 24/02/2009, 21:47:08 »

sharikgav

• Гость
« Ответ #10 : 24/02/2009, 22:00:11 »
..Пять баллов.. картинка!!!

sharikgav

• Гость
« Ответ #11 : 24/02/2009, 22:08:44 »
Тогда вопрос в другой плоскости -  готовы ли вы ЗАЩИЩАТЬ свою Родину.
 Ну хотя бы от этих неофашистов  ?

Я пальцем не пошевелю-сразу сдамся в ..плен.. и буду приспосабливаться под ..новую власть..! Звиняйте! Я бы во вторую мировую был ..полицаем.. но не ..партизаном..!!! Насрать! Где платят-там и трусь! Деньги правят миром , а не ..идеалы..! Извините за то что думаю! Со мной в ..разведку.. идти не советую сразу. Продам шо смогу и подороже!!! Ценность у меня одна- моя жена и дочька! Остальное-пыль!

Михалыч

• Гость
« Ответ #12 : 24/02/2009, 22:26:38 »
Смотря что считать своей Родиной. Для меня Родина - СССР: я родился, вырос и сформировал свое мировоззрение ещё в той стране, и Россия для меня такая же Родина, как и Украина, особенно если учесть, что корни из России. Война между Украиной и Россией (не дай Бог) - это будет гражданская война. В России живет много этнических украинцев, на Украине много этнических русских (это если не считать других национальностей, проживающих в обеих странах). Кроме бандерлохов против России мало кто пойдет воевать, да и в России кроме их неофашистов тоже. А вообще, сомневаюсь, что такая война возможна.

diamant_art

• Гость
« Ответ #13 : 24/02/2009, 22:40:26 »
Готов ли я ЗАЩИЩАТЬ свою Родину? А готова ли Родина ЗАЩИТИТЬ меня? Вас? Нужны ли мы Родине? А нужна ли мне ТАКАЯ Родина?
Видите - простой вопрос родил массу новых вопросов....
Готов ли пацифист воевать? Я - сторонник Мира, а не Войны.
Но... Если иного выхода не будет и придётся защищаться, защищать себя и своих родных - то готов взять в руки оружие и до последней капли крови стоять насмерть!

sharikgav

• Гость
« Ответ #14 : 24/02/2009, 23:01:32 »
защищаться, защищать себя и своих родных - то готов
вот об этом я и виду речь.  не вобщем а в вот так в часности
свой дои свой, город даже...

ТОЛЬКО Свою семью-не больше!!!